rolex

SERVİS SÜRECİ

ROLEX SAATİNİZİN SERVİSİ

Tüm Resmî Rolex Satış Noktaları ve Rolex temsilcileri, Rolex saatinizi servis amacıyla teslim almakla yetkilidir. Saatiniz teslim alınırken, çalışanlarımızdan birisi tüm isteklerinizi not eder. Ardından saat, saat ustasına yollanır.

title

SAATİN DEĞERLENDİRİLMESİ

Saatiniz, yapılacak işlerin yaklaşık bir tahminini sunacak saat ustası tarafından değerlendirilir. Bu tahmin onaylanır onaylanmaz servis süreci başlar.

title

SERVİSE HAZIRLIK

Mekanizma, kadranı ve ibreleriyle beraber, bileziğin de alındığı kasadan ayrılır. Mekanizma, kasa ve bilezik, servis süresince farklı yollar izleyerek sürecin sonunda bir araya getirilir.

title

MEKANİZMANIN PARÇALARA AYRILMASI

Mekanizma tamamen parçalarına ayrılır ve tüm parçalar dikkatlice incelenir. Rolex gerekliliklerini karşılamayan parçalar sistematik olarak değiştirilir.

title

BİLEŞENLERİN TEMİZLENMESİ

Her bir bileşen, tüm yabancı maddeleri uzaklaştırmak amacıyla ultrasonik banyoda temizlenir.

MEKANİZMANIN MONTAJI VE YAĞLANMASI

MEKANİZMANIN MONTAJI VE YAĞLANMASI

Temizlenen bileşenler kurulanır ve sonrasında tüm mekanizma bir araya getirilerek yağlanır. Saat ustası, markanın doğruluk kriterlerine göre mekanizmanın ilk hassasiyet ayarlarını yapar.

title

KASA VE BİLEZİĞİN FİNİSAJININ YENİLENMESİ

Kasa tamamen parçalarına ayrılır ve çerçeve, kasanın arka kısmı ve bilezik, üretimdeki işleme göre ya yeniden cilalanır ya da saten finisaj uygulanır. Bu narin işlemler büyük bir özen ve beceri gerektirir.

title

KASANIN MONTAJI

Temizlenip finisajı yapıldıktan sonra kasa parçaları bir araya getirilir ve sızdırmazlık parçaları takılır. Kasa, su geçirmezlik testine tabi tutulur.

title

MEKANİZMANIN KASAYA YERLEŞTİRİLMESİ

Kadranı ve ibreleri takılan mekanizma, saat ustası tüm bu bileşenler üzerinde katı teknik ve estetik kontrolleri gerçekleştirdikten sonra kasaya geri yerleştirilir.

title

HASSASİYET TESTİ

Mekanizma kasaya yerleştirildikten sonra saat ustası, Rolex gerekliliklerini karşılamak amacıyla kronometrik hassasiyetini tekrar kontrol eder ve gerekli son düzenlemeleri yapar.

Sonrasında kasanın arka kısmı vidalanır ve saatiniz, mekanizmanın zaman içerisindeki performansını doğrulamak amacıyla en az 24 saat süren Rolex’e özel bir diğer teste tabi tutulur.

SU GEÇİRMEZLİK TESTİ

SU GEÇİRMEZLİK TESTİ

Saatiniz, su geçirmezliğinin kontrolü için basınç testine tabi tutulur ve daha sonra bilezik kasaya sabitlenir.

title

SON KONTROL

Saatiniz artık mükemmel performansının ve kusursuz estetiğinin saat ustası tarafından onaylanacağı son kontrole hazırdır.

title

SAATİN İADE EDİLMESİ

Servis prosedürü sonunda saatiniz, koruyucu bir kese içerisinde, parça değişimleriyle işçiliği kapsayan 2 yıllık uluslararası garantiyle beraber size teslim edilir.

title

BİRİNCİ SINIF SERVİS

Rolex, size birinci sınıf bir satış sonrası servis sunmayı amaçlamaktadır. Saat ustalarımızın zorlayıcı standartları ve uzmanlıkları sayesinde Rolex saatiniz, muhteşem güvenilirliği ve olağanüstü güzelliği ile işlevlerini uzun yıllar yerine getirmeye devam edebilir.

rolex
Keşfetmeye Devam Et